17 Ağustos 2011 Çarşamba

Google Site EklemekBildiğiniz üzere google en önemli ve en çok ilgi gören arama motoru. Özellikle ülkemizde en çok kullanılan arama motoru olma özelliği ve bir çok web aracı ile tanınan google’ın da bazı prensipleri var.

Herşeyden önce google şunu der: “Arama motorları için site yapmamalısınız.” Bu ne demektir?. Bu sitelerinizi insan için yapın, içerik olsun, bilgi olsun demektir. Bu 1.no’lu kuraldır. Kelime avcılığı yapıyorsanız, çalıntı içerikler dolduruyorsanız, özgün bir bilgi yoksa bu eninde sonunda size eksi puan olarak dönecektir.

Gelelim sitenizi google’a nasıl eklemeniz gerektiğine; Aslında çok kolay.

http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresine giriyorsunuz ve google talimatlarını ve yönergelerini dikkatlice okuyorsunuz. Size başvurunuz için google arama motoruna ekleme konusunda garanti verilmediğini, web adresini yazarken başına http:// koymanız gerektiğini, dilerseniz yorumlar kısmına siteniz hakkında özet bir bilgi yazabileceğinizi ancak bunun arama motoru sonuçlarını etkilemeyeceğini bilmelisiniz.

Bilmeniz gereken bir diğer nokta da sitenizin ana sayfasını eklemenizin yeterli ve gerekli olduğudur. Google arama motoru robotu (google örümceği Googlebot) sitenizin anasayfasından başlayarak tüm alt sayfaları tarar. Bu itibarla alt sayfaları, bölümleri vs. linkeri tek tek eklemenize gerek yoktur ve ayrıca google tarafından hoş da karşılanmaz.

Tabi buraya kadar anlattığımız şey Google’a site eklemek ile ilgilidir. Bundan maksat sitenizi kendinizin google’a eklemenizdir. Oysa google sadece kayıt formu aracılığıyla bildirilen siteleri taramaz. Bir de diğer siteleri tararken sitenizin linkini görürse takip eder ve tarar. Bu itibarla sitenizin linkini google’a eklemeyip, bilinen bir siteye (mesela dmoz veya herhangi bir dizine veya siteye) eklemişseniz, googleBOT bunu görür ve sitenizi de indexler.

Her 2 yöntemde de (elle ekleme veya bir başka siteye link ekleme), yaklaşık 1 hafta içinde sitenizin google arama sonuçlarında çıktığını görerek bu şaşırtıcı teknolojiye hayranlık duyacaksınız. Ancak peşinen söylemek gerekirse, google’a site eklemek kolay, ama ona kendini beğendirip ondan google pagerank almak zordur. Bunun için bilgi dolu bir site yapıp, güncellemeli, sanki hiç google yokmuş gibi davranmalı, insanlara faydalı bir site yapmaya çalışmalısınız.

Bing Site Eklemek
Bilindiği gibi Microsoft’un yeni arama sitesi Bing olarak değiştirildi ve yeni ismini aldı. Daha önceki yazımızda ( MSN site ekleme) da bahsettiğimiz gibi Microsoft google ile hızlı bir rekabet girmiş bulunuyor. Bunun için yeni arama motoru Bing ile oldukça iddialı.

Birçok kişi ve şirket tarafından kullanılan yeni windows işletim sistemlerinde (*) ve internet explorer 8 ve devamı sürümlerde Bing arama motoru “varsayılan” olarak yani üzerinde hazır bir şekilde kurulu olarak geliyor. Bu nedenle Bing arama motoruna site eklemek çok önemli bir durum. (*) Daha fazla bilgi için Windows Türkçe sitesini referans alabilirsiniz.

Bing’e site eklemek için http://www.bing.com/docs/submit.aspx?FORM=WHWL linkinde bulunan sayfada Bing Site Ekleme formunu kullanmanız gerekmekte.

Genel olarak, Bing Bot (MSNbot), Internet’teki bir çok sayfayı kendisi bulabilir. Bununa rağmen, siteniz Bing arama motorunda görünmüyorsa, sitenizin URL adresini yukarıdaki linkten siz de ekleyerek Bing arama motoruna site kayıt işlemini tamamlamış olursunuz.

Bing sitenizdeki diğer sayfaları bulmak için giriş sayfanızdaki bağlantıları takip edeceğinden, bütün sayfalarınızın linklerini teker teker Bing’e kayıt etmeniz gerekli değildir. (Bing URL gönderme sayfasında resimli doğrulama uygulaması bulunmaktadır)

Blogumuzu Hurlist.com 'a Ekledik
Arkadaşlar binlerce blog'un ve binlerce web sitesinin kayıtlı olduğu hurlist.com'a biz de aciklayalim.blogspot.com olarak kayıt yaptırdık...

Buyrun hurlist.com'daki yerimizi görmek için Tıklayınız . Siz de bizim gibi kendi sitenizi ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz.

Hepimizin de bildiği üzere hurlist.com'da hergün 10000 gösterim yapılmaktadır... Bu da bir web sitesi için oldukça uygun bir hit.

İsterseniz sizler de web sitelerinizi, bloglarınızı, forumunuzu hurlist.com'a kayıt ettirebilirsiniz. Bu artık çok kolay ve ücretsiz.

Hergün binlerce tekil ziyaretçi sayısına sahip olan bu büyük kuruluşun sizlere mutlaka bir yararı olacaktır...

Siteye Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız

Pes 2012 Haberleri

Pes 2012 Haberleri
PES 2012′in yapımcıları kaybettikleri ilgi geri kazanmak için çok çalışıyor. Tahtını FIFA 11′e kaptıran Konami, yeni oyunları için oldukça iddialı.


PES 2012'in yapımcıları kaybettikleri ilgi geri kazanmak için çok çalışıyor.

PES 2012′de gerçekçilik had safhada olacak. Yapımcıların yeni hedefi gerçek maçlardaki atmosferi oyuna taşımak.
PES 2012′den bilgiler gelmeye devam ediyor. Oyunun yapımcılarından Shingo Takatsuka, yaptığı açıklamlarla yeni oyunun daha öncekilere nazaran daha iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Gerçek oynanış, gerçekçilik hissiyatının kendileri için ağır bastığını söyleyen Takatsuka, dünyanın dört biryanında bulunan futbol severlere danıştıklarını dile getirdi. Amaçlarının sahalara gönül vermiş kişilerin maçların heyecanını evlerinde yaşamaları olduğunu belirten Takatsuka, PES 2012′nin kaliteli futbol tadını bu sefer daha iyi alacağını oyunculara duyurdu.
Ayrıca karakter hareketleri, taktiksel çıkışlar olmak üzere oyunda bulunan birçok hamle gamepadler ile tam şekilde ilişkilendirilecek. Böylece verlen emirler oyuna yansıdığında ciddi anlamda bir insanın yönetildiği hissini verecek.
Özellikle son yıllarda Fifa ile büyük bir rekabet içine giren Pro Evolution Soccer oyununun yeni çıkacak olan Pes 2012 versiyonu ne zaman çıkacağını ve oyun ile ilgili yenilikler henüz Konamı tarafından açıklanmadı.Fakat Pro Evolution Soccer ın diğer serilerine baktığımızda oyunun kasım 2011′in sonlarına doğru piyasaya çıkacağıdır.Pes 2012 ile oyuna gelecek yenilikler henüz resmi olarak açıklanmasada konamı forumlarında pes 2012 hakkında öneml iddialar yer almakta.
Pro Evolution Soccer 2012 de olması beklenen özellikler
Oyun şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi oyun olacak
Oyunun gerçekçiliği artırılacak.
Hakemler ve oyuncuların yapay zekası artacak.
Görünüm olarak futbolcular gerçek hayattaki görünümlerine oldukça benzeyecek
Hava durumları ve stadyumlar en gerçek seviyeye çıkarılacak
Yeni koşma şekilleri,çalım teknikleri ve şut variasyonları eklenecek
Oyuncunun durumuna göre hareketler yapacak.Sürekli koşan oyuncu hemen yorulacak ve oyuncunun yanlış pasları oyuncuyu etkiyecek.Taraftarların tepkileri değişecek.
Konamı forumlarından genel pes 2012 beklenen özellikler bu şekilde.Fakat olur mu olmaz mı bilemiyorum.
Konamı tarafından yayınlanan ilk resmi pes 2012 videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Counter-Strike Global OffensiveEfsane oyun Counter Strike’ın yeni versiyonu olan Counter Strike: Global Offensive geliyor.


Efsane oyun Counter Strike'ın yeni versiyonu olan Counter Strike Global Offensive geliyor

Özellikle 1.6 versiyonu ile gönüllere taht kuran ve şarap misalı yıllandıkça daha da güzel gelen Counter-Strike, yeni versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Counter-Strike: Global Offensive adı ile gelen oyun, ESEA forum üyelerinden biri olan Craig “Torbull” Levine isimli oyuncu, Valve’ı ziyaret ettiğini yeni geliştirilen Counter-Strike oyununu test ettiğini belirtmesiyle ortaya çıktı.

Steam’in resmi forumlarında Counter Strike: Global Operation isimli bir başlık açılmış ve bu yeni oyundan söz edilmiş. Valve’daki tasarımcılardan Jess Cliffe ise, oyunun ismini Global Offensive olarak belirtmiş. Bunu yazdığına göre, oyunun varlığı kanıtlanmış diyebiliriz.

Peki Counter-Strike: Global Offensive nedir? CS: GO, Valve’ın online FPS fenomeni Counter-Strike’ın muhtemel yeni üyesi. Valve’ın Source motorunu kullanan yeni yapımın, 2012′nin ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor.

Oyun hakkında bazı özellikler şöyle:
Matchmaking sistemi olacak
5v5 rekabetçi oyuna odaklı
E-Sports odaklı olacak
Casual oyuncular için modlar ve rekabetçi oyun modları
Dedicated Server özelliği
Rütbe sistemi
CS:S ve CS 1.6′daki bazı oynanış elementleri bu yeni oyunda da olacak
Bazı klasik Counter haritaları yeniden düzenlenerek eklenecek: Dust2, Dust, Aztec, Inferno, Nuke, Train
Molotov kokteyli ve başka bombalar
Mevcut silahlarda bazı geliştirmeler ve eklenen yeni silahlar

Yeni oyunun Eylül-Ekim ayında betasının yapılması planlanıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

16 Ağustos 2011 Salı

Web Sitende Reklam Yayınla Para Kazan | Ads By AdPolar


Buraya tıkla ve google alternatifi olarak reklamları kendi web sitende yayınla ve 10 dolar kazanınca PayPal hesabına aktarılsın.... Son derece güvenli ve son derece uygun fiyatlar veren bir site...


TIKLA PARA KAZAN

Ağız Kokusuna Tam Çözüm !

AĞIZ KOKUSUNUN TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ?

Evlilikleri yıkan, aşkları bitiren, kariyerleri sekteye uğratan, özgüvenleri ve medeni cesaretleri yerle bir eden bir hastalıktır ağız kokusu(halitosis).

Tıp dünyası ağız kokusunu iki ana başlığa ayırmakta; Fizyolojik ve Patolojik sebepler;

Gün boyunca dilde ve damakta üreyen bakterilerden kaynaklanan kokular (%55)

Sert kokulu gazlar ve enzimler içeren yiyeceklerin (sarımsak-soğan) tüketilmesinden kaynaklanan kokular (%12)

Sigara ve tütün mamullerinin tüketiminden kaynaklı kokular (%33) Fizyolojik ağız kokuları kapsamına girmektedir.

Patalojik ağız kokularının sebebleri ise genelde,

Diş ve dişeti hastalıkları, solunum yolu enfeksiyonları,

Diyabet, Böbrek yetmezliği ve metabolizma bozuklukları olarak sıralanabilir.

Genel olarak bakıldığında, ağız kokusu üzerine yapılmış çalışmalar bize ağız kokusunun %87 sinin ağız boşluğu kaynaklı olduğunu göstermektedir. Bunun %51 si dilden, %49 u ise diş ve dişeti hastalıklarından kaynaklanmaktadır.

Bugüne kadar diş fırçalamak hijyeni sağlasa da, asıl unsur olarak tedavi edici olmaktan uzaktır.

Naneli ve mentollü sakız, pastil ve spreyler ise kokuları sadece çok kısa süreliğine perdelemekte fakat ağız kokusuna uzun süreli ve tedavi edici etki gösterememektedir.

Oysa ki okaliptus, karanfil, tarçın, zerdeçal gibi antibakteriyal bitkilerin ekstrelerin doğru kombinasyonunun düzenli kullanımı ağız kokusuna çözüm olabilmekte.

AĞIZ KOKUSUNA KARŞI İTALYAN CELAB LABORATUVARLARINDA GELİŞTİRİLMİŞ FORMÜL İÇİN TIKLAYINIZ

Bel - Boyun Fıtığı Tam Çözüm ! | BOSWELLIA SERRATA

DİZ ,EKLEM AĞRILARINDA VE ROMATİZMA TEDAVİSİNDE BÜYÜK YENİLİK.

Edinilen bilgiler; Diz ve eklem ağrısı çekenlere ve romatizma hastalarına müjde niteliğinde...

Son bir yılda Amerika Birleşik Devletlerinde romatizma ve eklem ağrılarının şikayeti ile doktora başvurmuş binlerce hastayı sağlığına kavuşturan Boswellia Serrata adlı bitkiyi içeren ürün, ülkemize Sativlaya Herbal Healtcare firması tarafından getirildi.


Sativlaya Herbal Healtcare Genel Müdürü Ufuk Taner BOYDAŞ ile yapılan görüşmede edinilen bilgiler; diz ve eklem ağrısı çekenlere ve romatizma hastalarına müjde niteliğinde.


Boswellia Serrata adlı ürünü tanıtan BOYDAŞ “Boswellia Serrata binlerce yıldır Hint tıbbında bu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan, son yıllarda tedavi edici etkileri nedeniyle modern tıpta da adeta devrim yaratmış bir bitkidir. “ dedi BOYDAŞ ‘’Bozulan eklem yapısının tedavisi oldukça zordur, İşte Boswellic acid bozulan eklem yapısında kemik ve kıkırdak dokusunu onarırken eklemler arasında yer alan eklem sıvısının hastalıklar nedeniyle azalan miktarını sağlıklı düzeye çekerken romateit-artirit gibi eklem sıvısının iltihaplandığı durumlarda ise (Kireçlenme) bu enfeksiyonu ortadan kaldırarak hastalığın tedavisinde önemli rol oynar.


Ayrıca bozlan eklem kıkırdaklarını sağlığına kavuşması için Boswellia Serrata çok önemli bir tedavi yardımcısıdır. Boswellic acidin tedavi sürecine etkisinin yanı sıra en çarpıcı etkisi yine bel, boyun fıtığı, diz ve eklem ağrılarına karşı çok iyi bir ağrı kesici olduğudur..” diyen Ufuk Taner BOYDAŞ Sativlaya Herbal Healtcare olarak halkımıza böyle bir ürünü sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.


DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Anında Dolgun ve Dik Göğüsler

ANINDA DOLGUN VE DİK GÖGÜSLER

 Dünya modasına ve kadın giyimine yön verecek büyük yenilik, BARE*UP dünya ile aynı anda Türkiye’de

Bare*up ülkemize getiren Bare*up Fashion&Care Türkiye halkla ilişkiler müdürü Asena Şinik kadın giyimindeki bu devrimi anlatırken “ Değişen zaman ve çağın gereklilikleri kadının ihtiyaçlarını da değiştirip şekillendiriyor. Kadınlar yaşamlarının her alanında rahatlıklarından, hijyenden ve sağlıklarında taviz vermeden taşıması kolay , kullanımı pratik ve şıklıklarını arttıran Bare*up gibi yenilikler istiyor.

Bare*up hakkında bilgilendirmeye devam eden Asena Şinik “Sadece birkaç saniyede Bare*up ile daha dik , daha dolgun ve şekli gözel göğüsler mümkün. Pratik kullanımı, şeffaf yapısı , hijyenik dokusu ile kadınların sütyene olan zorunluluklarını ortadan kaldırarak özellikle yaz günlerinde kadınların çantasından eksik olmayacak bir yeniliği ülkemize getirdik. “ dedi.


“ Güzellik önemlidir ve her kadının hakkıdır. Bare*up ile güzel göğüsler büyük maliyetli ameliyatlara gerek kalmadan tüm kadınlarımız için mümkün” diyerek sözlerine son verdi.


 Bayan giyiminde ve günlük yaşamında büyük bir yenilik ve kolaylık olan şeffaf göğüs kaldırma bantı Bare*up hakkında DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN .

ABD’nin Sırları

ABD’nin sırları Çin’in elinde

Amerikalı yetkililer Pakistan’ın, El Kaide lideri Usame bin Ladin’in öldürülmesi sırasında kullanılan ve operasyon sırasında düşen helikopterin enkazını incelemesi için Çinli uzmanlara izin vermiş olabileceğini açıkladı. 2 Mayıs’taki operasyona katılan komandolar, bin Ladin’in Abbotabad’da gizlendiği evin duvarına çarparak hasar gören helikopteri imha etmeye çalışmıştı.

Gorbaçov: Bush’u dinlesem darbe olmazdı

Eski Sovyet lider Mihail Gorbaçov, Alman Der Spiegel dergisine yirmi yıl önce kendisine yönelik darbe girişimini anlattı. 1991’de Yardımcısı Gennadi Yanayev ve KGB’nin başkanı Vladimir Kruçkov’un öncülüğünde başlayan darbe girişimi Kırım’da tatilde bulunan Gorbaçov’un ev hapsine alınmasında kadar uzanmıştı. Gorbaçov 20 yıl sonra ‘tatile gitme kararının’ en büyük hatası olduğunu söyledi. Gorbaçov, “Bush beni aradı. Olası bir darbe konusunda beni uyardı. Ancak dikkate almadım. Yaptığım büyük hataydı” dedi.

ALINTI ( VATAN Gazetesinden )

Facebook Hacklenecek | Facebook Çökecek Haberleri ...

Annonymous, en çok ziyaret edilen internet sitesi Facebook'a saldıracağını açıkladı.
 

Uluslararası örgütlere, Japon teknoloji devi Sony'e ve Amerikan bankalarına yaptığı saldırılarla adını duyuran hacker grubu Annonymous, en çok ziyaret edilen internet sitesi Facebook'a saldıracağını açıkladı. İnternet üzerinden yayınladıkları videoda, grup üyeleri '5 Kasım'da Facebook çökecek. Gizli sayfalarınızda yer alan her türlü bilgi, video ve fotoğraf elimize geçecek. Bunları isteğe göre satabiliriz' açıklamasında bulundu.

İnsanlar için...

750 milyonu aşkın ziyaretçisi olan Facebook'un kullanıcı bilgilerini hiçbir zaman silmediğine dikkat çeken Annonymous ekibi 'Bunu insanların iyiliği için yapıyoruz' dedi. Grup üyelerinin taktıkları maskeler, İngiltere Parlamentosu'nu 5 Kasım 1605'te patlatmaya çalışan Guy Fawkes'ın hikayesinin anlatıldığı V for Vendetta çizgi romanından esinlenmişti.

 ALINTI ( VATAN Gazetesinden )

15 Ağustos 2011 Pazartesi

Para Kazanmanın Hızlı Yolu

Multi Yatırımİkili opsiyon yatırımcıların finansal kararlarını yüksek kazançlara dönüştürebilmelerinin en hızlı yolu olan, ikili opsiyonların işlem gördüğü en güvenli, profesyonel ve online işlem platformudur.
Kısa vadeli bir spekülasyon mu yaratmak istiyorsunuz ya da portföyünüzü garantiye mi almak istiyorsunuz? Eğer, cevabınız "EVET" ise doğru yerdesiniz.

HEMEN BAŞLA ! 

Neden İkili Opsiyon İşlemleri?

 1. Basit: %85'e kadar kar etme imkanı
Riski önceden hesaplama imkanı
 2. Hızlı: Basitleştirilmiş ticaret ürünlerinin en hızlı büyüyeni.
 3. Esnek: Alışılagelmiş opsiyon işlemlerinin tersine esnek ve basit finans piyasası aracı

NOT:// ALINTI YAPILMIŞTIR RESMİ WEB SİTESİNDEN

Vücut Geliştirmek İsteyenlere Öneriler

Vücut geliştirenler ve geliştirmek isteyenler bu kurallara dikkat edin.

İşte size 30 altın kural...

 
1- Ağırlık ve Bodyfitness çalışmaları sırasında dinlenme,uyku ve beslenmenize çok dikkat edin.

2- Çalışmalarınıza en erken yemekten 2-3 saat sonra başlayın. Tok karnına asla spor yapmayın.

3- Başlangıç-Orta Safha-İlerlemişler için hazırlanan programları takip edin, verilen programların dışına çıkmayın.

4- Hangi hareketlerin hangi kas gruplarını çalıştırdığını bilin, Body building terminolojisini öğrenin, egzersizlerin doğru ve püf noktalarına dikkat edin.

5- Günlük çalışmalarınıza mutlak suretle 5’-7’lik bir ısınmayla başlayıp nabzınızı 110-120 atım/dak.arasına getirdikten sonra ısınmış halde programlarınıza başlayın. (Bunu kısa süreli bisiklet, koşu, ip atlama, yerinde sıçrama ile sağlayabilirsiniz)

6- Günlük çalışmalarınıza ısındıktan sonra, setlerinize ise warm-up setler ile (hafif kilo ile 15-20 tekrarlar) başlayın.

7- Çalışmalar sırasında tamamen çalıştırdığınız kas grubuna konsantre olun,nasıl geliştiğini ve hareketi yaparken kasın aldığı şekli hissetmeye çalışın.

8- Ter emici, rahat pamuklu giysiler giyin,tercihen ön ucu korumalı spor ayakkabı giymeye özen gösterin. Elinizden düşebilecek ağırlıklar, ayak parmaklarınıza zarar verebilir.

9- Çalışma programınızdaki hareketleri ne çok hızlı ne de çok yavaş yapın. Farklı metotlar için profesyonellerin seçtiği ağır kaldırış ve indiriş şekillerini uygulamayın. Normal süratle programınızdaki hareketleri yapmaya devam edin.

10- Hareketler sırasınca mutlaka doğru nefes alıp verin.Ağırlıklar kaldırılırken nefes verin,indirilirken nefes alın.Kısacası zorlanırken nefesinizi tutmayın.

11- Ağırlık programınızı uygularken çalıştırdığınız kas grubunun dinlenmesi ve nabzın normale dönmesi için kas grubunu kasarak aktif dinlenme yapın. Bu süre 1 dakikayı geçmemelidir.

12- Dambıl ve barlara takılan ağırlıkları mutlaka emniyet mandalı takıp sabitledikten sonra kullanınız.

13- Kapasitenizi aşan aşırı ağırlıklarla çalışmayınız.

14- Antrenman programına başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeniz gerektiğini unutmayınız!

15- Antrenman programı sırasında uygulamaları eşli yapmakta yarar vardır. Eşli (Buddy) çalışma sistemi çok önemlidir.


16- Antrenmanların aynı saatlerde yapılması sporcunun uyum süreci açısından önemlidir.

17- Antrenmanlar doğru teknikle,doğru tutuş,kavrayış,,itiş ve bırakma hareketleriyle yapılmalıdır.

18- İki antrenman süresi dinlenme süresi 24-48 saati aşmamalıdır.

19-Ağırlıklı çalışmalarına yeni başlayanlar bel/omur rahatsızlıkları için öncelikle mide ve sırt/bel kaslarını kuvvetlendirmelidir.

20- Ağırlık çalışmaları; serbest ağırlık ile çalışma (SAÇ)(free weight training) ve ağırlıklı makinalarda (AMÇ) (weight machines) çalışma diye ikiye ayrılmaktadır.SAÇ(FWT) ise kendi içinde dambıl ve barbell ile yapılan kaldırmalar diye bölümlere ayrılmaktadır.Programlar her iki çalışma şeklini de kapsamalıdır.

21- Temel olarak ağırlık çalışmalarında;

-Sırt düz ve dikey tutulmalı,topukların altı yüksek olmalıdır.
-Mümkünse ayakta ağırlık kaldırılmamalıdır.
-Omurga daima dik,ayaklar omuz hizasında açık olmalıdır.
-Bedenin üst bölgesindeki kasların çalıştırılması için oturur ya da uzanmış pozisyonda çalışmak daha uygundur.
-İster ayakta ,ister sırt üstü,ister karın üstü hangi pozisyonda çalışılırsa çalışılsın bel bölgesinin sakatlanmaması için sırt ve omurlar dik tutulmalı ve uygun pozisyon seçilmelidir.

22- Programınıza hafif ağırlıkla başlayıp 3-4 haftadan önce ağırlık miktarını değiştirmeyin.

23- Genellikle bir set ortalama 8-15 tekrardan oluşur ve her kas grubuna 2 ya da 3 set yeterlidir.Kas grubuna yönelik olarak 2-3 ayrı hareketle yapılan setler günlük antrenman için idealdir.

Örnek: Biceps için (3*15) Barbell Curl 3 set 15 tekrar setler arası 1’geçmemeli/hareketler arası 2’-3’ geçmemeli (3*10) Dambıl Kontrasyon Curl 3 set 10 tekrar

24 - Her antrenman sonunda mutlaka (warm-down) soğuma yapın.Soğuma bir aktif dinlenme şeklidir.Çalışma sonrası kan ve kasta biriken laktik asit bu şekilde bünyeden daha çabuk uzaklaştırılır.Düşük tempolu 10-12 dakikalık jogging veya 10 dakikalık stretching soğuma için idealdir.

25- Günlük antrenman defteri tutun.Ne yaptığınızı,kaç tekrar kaç set yaptığınızı,ayda bir kerede en çok kaldırdığınız ağırlık ,aylık,3-6 aylık ölçüleriniz sakatlanma süreleriniz gibi tüm çalışma detaylarını kaydedin.

26- Gelişim sağlandıkça ağırlık ve tekrar sayısı arttırılmalı egzersiz ve setler arasındaki dinlenme süreleri kısaltılmalıdır

27- Gün geçtikçe kendinizi iyice dinleyip,kendi hocanız kendiniz olmalısınız.Egzersizlerin seçimi,miktarı,sırası,tekrarları konusunda söz sahibi olmalısınız.

28- Kolay yönden bir an önce sonuç almayı hedeflemeyin.Yavaş kontrollü ve sindirerek gelişin.

29- Kaslarınızı geliştirirken zihinsel ve ruhsal gelişmeye yönelik çaba içinde olun.Spor yapan kişilerde bulunan soğukkanlılık,sabır,doğru karar verebilme,duygusal denge ve pozitif görüş sahibi olma,kendine güven gibi önemli özelliklere sahip olarak kaslarınızı büyütün.

30-En ALTIN kural ise,tüm antrenman ve çalışma süresince; vazgeçmeden, ertelemeden çalışın.

Maestia Rahip/Cleric Yetenek Dağılımı

Rahip Yetenek puanları nasıl verilmelidir?

Rahip yeteneklerini aynı statülerde olduğu gibi saldırı veya destekçi olarak ayırabilirz.Oyun içinde T harfine basarak görebildiğimiz yetenekleriniz 2 kısma ayrılmıştır.25.seviyeden sonra her seviyede 1 tane verebilir ve güçlenebilirsiniz.

*Üst kısım : Bu kısım rahipleri destekçi yapar.
*Alt kısım : Bu kısım ise rahiplerin saldırı yönünü güçlendirir.


Bu resimde gördüğümüz rahip karakteri destekçi bir rahip olup statülerinde dayanıklılık puanı vermiştir ve destekçi bir rahibin yetenek puanlarını da bu yönde gitmesini öneririm.

Takılması önerilen taşlar :

Pasif taşlar : Güçlü büyü parçası / En mükemmel dinlenme parçası / Büyü savunmasının en mükemmel parçası / En mükemmel dayanıklılığı arttırma parçası
bunlar isteğe ve gerekliliğe göre değiştirilebilirler.

Aktif taşlar : Zeka statüsünün yüksek olması nedeni ile ateş tuzakları kullanılabilir.Bu ateş tuzakları düşmana yüksek derecede zarar verirler.Fakat arenalarda (Realm vs Realm) kullanılması karşı ırk tarafından çok hoş karşılanmaz.Genellikle şifa veren taşlar takılır.Tabi ki seçim sizindir.

NOT:// ALINTI YAPILMIŞTIR (RESMİ FORUM SİTESİNDEN)

Maestia Korucu Yetenek Dağılımı


Korucu Yetenek puanları nasıl verilmelidir?


  Yukardaki resimde görüldüğü gibi kısa kılıç(dagger) kullanan oyuncularımızın vermesi önerilen yetenek puanlarıdır.


Yukardaki resimde görüldüğü gibi yay kullanan oyuncularımızın vermesi önerilen yetenek puanlarıdır.

 
  Yukardaki resimde ise oyunda çok ender rastlansada kısa kılıç(dagger) ve yay kullanan oyuncularımızın vermesi gereken yetenek puanlarıdır.

Dikkat edilmesi gereken NOKTALAR

Korucu kullanımında özellikle kısa kılıç(dagger) kullanan oyuncuların daha dikkatli olması gerekir..Rakibini daha çabuk egale etmesi ve öldürmesi için kalp atışı skili ve boğazla skilini kullanarak sakinlik(skill kapatma) efekti ile rakibini daha kolaylıkla öldürmelidir.Bu 2 skill kısa kılıç kullanan korucuların normal kullandığı skiller haricinde kullanması gereken en önemli 2 skilldir.Yay kullanan oyuncularımız ise mesafeli savaş yaptığından dolayı rakibini sürekli kendinden uzak tutmak ve hareketsiz bırakmak amacıyla ilizyon oku skilini sürekli olarak düşmanı üzerinde kullanmalıdır.

Kullanılması önerilen Maestonelar :

Pasif Maestonelar
Koruma Parçası = Büyü Savunmanın Parçası (Duruma Göre Değiştirilebilir)
Şifa Parçası
Çılgın Saldırının Parçası = Saldırı Parçası ( Duruma Göre Değiştirilebilir )
Dayanıklılığı Artırma Parçası = Karşı Saldırı Parçası ( Duruma Göre Değiştirilebilir)

Aktif Maestonelar
Yaralanmaları Görmezden Gel
Maceranın Kutsaması
Savaşçı Güçlendirmesi
Av Yardımcısı ( kısa kılıç kullanan korucular için önerilmektedir )
Gizem Avı ( kısa kılıç kullanan korucular için önerilmektedir )
Bilgenin Yenilemesi

Kısa kılıç kullanan Korucularımızın 1.9 saldırı hızına ve silah saldırısına sahip kısa kılıçları tercih etmeleri önerilmektedir.

Yay kullanan korucularımızın 2.6 saldırı hızına ve silah saldırısına sahip yayları tercih etmeleri önerilmektedir.

Tecrübelerimiz ve şimdiye kadar edinebildiğimiz bilgiler dogrultusunda yeni başlayan korucularımıza umarım yardımımız dokunur..

NOT:// ALINTI YAPILMIŞTIR (RESMİ FORUM SİTESİNDEN)

Maestia Savaşçı Yetenek Dağılımı


Savaşçı Yetenek puanları nasıl verilmelidir?
Resimde gördüğümüz gibi verilmiş yetenek puanları çift el kullanan bir savaşçıya aittir.Oyun içinde T harfine basarak görebildiğimiz yetenekleriniz 2 kısma ayrılmıştır.25.seviyeden sonra her seviyede 1 tane verebilir ve güçlenebilirsiniz.Resimde gördüğünüz gibi verilmiş olan yetenek puanları tek el + kalkan kullanan savaşçı karaktere aittir.

Takılması gereken taşlar nelerdir?

Pasif taşlar : Dayanıklılığı arttırma parçası // Mükemmel Koruma parçası(çift el kullanıcaklara öneririm) // Şifa parçası // Saldırının güçlü parçası (tercihen değiştirilebilir)

Aktif taşlar : Savaşçı güçlendirmesi // Maceranın güçlü kutsaması // (tercihen değiştirilebilir).

Önemli Notlar :

* Nefret akını skili verilmesi önemlidir.
* Yetenek ağacında verdiğiniz en baştaki pasifler , taktığınız taşlar ve giydiğiniz kıyafetlerdeki statülerle birleşerek size daha fazla can ve defans vermektedir.
* Çift el kullanıcak arkadaşlar silah hızlarının 3.1
Tek el kullanıcak arkadaşlar ise silah hızlarının 2.4 olmalarını öneriyorum.

 Yeni başlayacak arkadaşlarımıza yardımı olmasını umuyorum...

NOT:// ALINTI YAPILMIŞTIR (RESMİ FORUM SİTESİNDEN)

Maestia Büyücü Yetenek Dağılımı


Level 25'ten itibaren her level almış olduğunuzda 1 skill puanı kazanırsınız. Bu puanları talentlerde kullanacağız.


 a) Bu talent pvp/rvr için değil de, kasarken daha çok işe yarar.
 Burada öncelik sırasına şöyle verilmelidir ;

 1. Kırmızı işaretliler.(İlk önce verecekleriniz)
 2. Mavi işaretliler.(2. olarak verecekleriniz)
 3. Turuncu işaretliler.(3. olarak verecekleriniz)
 4. Sarı işaretliler.(Son olarak verecekleriniz)NOT:// ALINTI YAPILMIŞTIR (RESMİ FORUM SİTESİNDEN)

14 Ağustos 2011 Pazar

Maestia Online Tüm Karakterler Statü Dağıtımı

||| Bütün Karakterlerin Stad Önerileri |||Korucu statüleri nasıl verilmelidir?

Öncelikle bi kaç farklı statüs şekli açıklacağız.Çünkü herkesin oyun tarzı ve oynayış şekli farklı olması gayet doğaldır.
4 çeviklik , 1 güç : Statülerini böyle vermeyi seçen oyuncular daha çok defansif ağırlıklı olmaktadır..çeviklik fiziksel defansımızı artıracağından fiziksel saldırılara karşı biraz daha dayanıklı olmamızı sağlamaktadır.Ayrıca Ki( kritik isabeti ) şansımızı ve kaçıl (dodge) oranımızı artıracağından daha defansif bir korucu ile oynamış oluruz.
3 çeviklik , 2 güç : Statülerimizi böyle veren oyuncularımızda 98 level oldugumuzda fark daha belirgin olacaktır.Çünkü güç verilmesi Kİ(kritik isabet) güçlendirisinin % sini artırmaktadır böylelikle Kritik vurduğumuzda daha fazla zarar verebiliriz ve daha hızlı öldürebiliriz.
3 çeviklik , 1 güç , 1 dayanıklılık : Korucu yakın dövüşen diğer sınıflara göre daha az defansa ve daha az dayanıklılığa(HP) sahip olan sınıftır..statülerini bu şekilde veren arkadaşlarımız dayanıklılığı diğer koruculara göre daha fazla olucaktır.


Büyücü statüleri nasıl verilmelidir ?

4 Zeka (int), 1 Bilgelik (win)
Veya
Full Zeka (int) Verebilirsiniz.
Savaşçı statüleri nasıl verilmelidir ?

3 str 2 dex : Atacker Savaşçı olman için çok uygun olur...
1 str 2 dex 2 vit : Kılıç Kalkan için oldukça uygun stad dağılımı olur...
4 str 1 vit - 3 str 2 vit : Dengeli bir savaşçı olmak istiyorsan böyle yap...


 
 Rahip statüleri nasıl verilmelidir ?   

1 vit 1 zeka 3 bilgelik : Eğer ki sadece yardım amaçlı aynı zamanda kendimi de korumak istiyorum derseniz.Bu aynı zamanda tecrübe puanı kasarken size yardımı dokunacaktır.Aksi taktirde dayanıklılığınız olmazsa çabuk ölebilirsiniz.
2 zeka 3 bilgelik : Eğer oyun içinde saldırı yapıcak bir rahibiniz olmasını istiyorsanız.Bu sizi iyi bir saldırı tipi rahip yapıcaktır.Fakat dayanıklılık(vitality) vermezseniz çok çabuk ölebilirsiniz.

Maestia Online


RESMİ WEB SİTESİ

Free2Play: İndirmek ücretsiz ve aylık ücret yok!
2 Fraksiyon: Superion Muhafızları ve Tapınak Şövalyeleri'nden birini seç
4 karakter sınıfı: savaşçı, büyücü, korucu ve rahip
Yüzlerce görevle dolu mistik bir hikaye
Dua görevleri her yerde ve her zaman başlatılabilir.
Cennet Adası'na gidip Karanlığın Efendisi Keledus'u bulmak için 7 anahtarı topla.
13 havariden biri ol ve Ia'nın kudretine sahip ol.
PvE, PvP, GvG ve fraksiyon savaşlarında oyna
Tecrübe puanları ve kutsal puanlar sayesinde eşsiz bir karakter geliştirme imkanı
Kutsal puanlar sayesinde, en üst seviyeye ulaştıktan sonra bile karakterini geliştirmeye devam edebilirsin.
Kutsal puanlar sayesinde ünvanlara, Maestone'lara, donanımlara, yetenek geliştirmelerine ve harika öğelere sahip ol
Hibrit Yetenek Sistemi: Maestones sayesinde sınıf yeteneklerini geliştir.
Maestone'lar Tanrıça Ia'nın kudretini içinde barındırır
Maestone'lar ve yetenekleri çok yönlü kullanılabilir ve hatta satılabilir.
Maestone büyüleri sayesinde Maestone yetenekleri daha da güçlendirilebilir
Silah ve donanımını büyü sayesinde daha da büyütebilir, güçlendirebilir ve onlara temel efektleri uygulayabilirsin.
Geniş kapsamlı öğe oluşturma sistemi ile kendi öğelerini oluştur.

İster PvP savaşlarında yalnız savaşmayı, ister zindanda şifacı olmayı seçin, burada kesinlikle kendinize uygun bir karakter bulursunuz. Dört eşsiz karakterden birini seçin ve iki fraksiyondan biri için savaşın. Her karakterin kendine özel bir yeteneği vardır. Ayrıca, savaş meydanından canlı çıkabilmeleri için büyük bir silah stoğuna ve pek çok başka yeteneğe de sahiptirler. Maestia oyununda ilerledikçe, karakterinizi geliştirebilir ve onu yalnız bir savaşçıya veya bir grubun kahramanına dönüştürebilirsiniz. Bunların hepsi size bağlı!

Savaşçı

Öğrenmeyi seven gerçek savaşçılar savaşmaktan hiçbir zaman kaçınmaz ve kararlılıkla sonuna kadar ön cephede yerlerini alırlar. Taihus Savaşçıları bütün diyarın en iyi savaşçılarıdır. En tehlikeli görevleri üstlenir ve ok yağmuruna hiç tereddüt etmeden atılırlar. Cesaretleri kendi birliklerine moral ve ilham verir. Çelikli gövdeleri ve güçlü zırhları ile gruplarını korur ve en şiddetli saldırıları bile durdurabilirler.

Korucu

Korucular dayanıklı ve soğukkanlı olur. Geceleri hayalet gibi etrafta dolaşır, düşman mevzilerine gizlice girerek onların huzurunu bozar ve korku saçarlar. Özellikle Yotunheim'lı Korucular hızları ve ok atışı ve kısa kılıç kullanmadaki becerileriyle ünlüdürler. Birini hedef aldıkları zaman, o hedefin savaş alanını canlı terk etmesi mümkün değildir.

Rahip

Rahipler savaş alanlarının koruyucu melekleridir. Büyü konusunda da tam bir uzmandırlar. Yaralıysan veya yeteneklerini geliştirmek istiyorsan, mutlaka bir rahibe danış! Dostları onları sayar, düşmanları onlardan korkar ve onlar da düşmanlarını hiç acımadan öbür tarafa gönderir.

Büyücü

Delphi büyücüleri saygı gördükleri kadar korku da saçarlar. Buna şaşırmamak gerek, ne de olsa büyülü elementlerin gizemini çok iyi biliyorlar. Büyüleri çok güçlü ve hedefe tam isabet eden türden. Hiç kimse onların saldırılarından kaçamaz. Düşman birlikleri onların büyülü saldırıları karşısında savunmasız kalır. Hatta bir büyücü savaş alanına çıktığı zaman, düşmanlarının korkudan dizleri titremeye başlar; çünkü onun hafife alamayacaklarını bilirler.

Zayıflamak İçin Bilmemiz Gerekenler

Zayıflamak için bilmeniz gerekenler

1.Yiyeceklerden aldığınız kalori, gün boyunca harcayabileceğiniz kaloriden fazla ise, kaçınılmaz olarak şişmanlarsınız. .

2. Diyet yapmak, kesinlikle aç kalmak demek değildir.
3. Hiçbir öğünü atlamayın.
4. Sağlıklı kilo vermenin yolu, haftada 1 kg vermektir. Daha hızlı kaybedilen kilolar kolayca geri gelebilir.

5. Şok diyetler olarak bilinen sıkı ve sağlıksız diyetlerle, sadece su kaybedersiniz ve kaslarınız zayıflar. Bu tip diyetlerin uzun süre yapılması mümkün değildir. Bizim programımız, bünyeden bünyeye değişse de, genelde haftada 1 kilo verilmesini hedefler.

6. Spor ve hareket çok önemlidir. Her gün en az 1 saat yürüyüş yapın veya yüzün. Yapabiliyorsanız, diğer spor dalları da çok yararlıdır. .

7.Kendinizi stresten koruyun .

8. Soslu yemeklerden ve şekerli yiyeceklerden uzak durun. Sellülit için diyet yapıyorsanız kafeinli içeceklerden ve tuzdan uzak durun.

9. Genel olarak hazır gıdalara, kızartmalara, beyaz un ve beyaz şekerden yapılmış rafine yiyeceklere itibar etmeyin. Ayrıca tereyağı ve yağlı etler gibi hayvansal yağlardan da kendinizi koruyun.

10. Kepekli ekmek, kepekli makarna, kabuklu pirinç, baklagiller, sebzeler, meyveler, kuru yemişler, balık, yağsız etler, yağsız süt ürünleri ve ölçülü zeytinyağı tüketin.

11. Her sabah uyandığınızda, güne bir bardak ılık su içerek başlayın. Gün boyunca en az 2 lt. su içmeyi unutmayın.

12. Akşam yemeklerini mümkünse saat 21 den önce yemeğe gayret edin.

13. Yemek ile meyve arasında en az iki saat ara olmalıdır. Diyet uyguladığınız süre içinde üzüm, muz, havuç ve mısırdan uzak durun.

14.Kilo verdikten ve ideal kilonuza ulaştıktan sonra, 1 yıl boyunca beslenmenize dikkat edin. Verdiğiniz kiloları ilk yıl içinde kolayca geri alabilirsiniz.

Dr. Yasemin Amato

Tehlikeli Köpekler | Pitbul


Tehlikeli köpekler olarak bilinen pitbul köpeği ve buna benzer saldırgan ve yırtıcı köpeklerin yetiştirilmesi ve beslenmesine yasak getirilmek için üç bakanlık tarafından Valiliklere genelge gönderilmiştir.

Tehlikeli köpekler basındanda izlediğimiz gibi insanlara saldırdıkları gibi kendi sahiplerinede saldırdıkları bilinmektedir. Bu tehlikeli köpeklerin başındada pitbul köpeği gelmektedir.

Tehlikeli köpekler; Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro cinsi köpekler yasaklanan tehlikeli ve yırtıcı köpeklerdir.

Üç bakanlıktan pitbull genelgesi

Meclis’in ‘insanlar zarar görüyor, harekete geçin’ talimatı doğrultusunda İçişleri, Çevre ve Tarım bakanlıkları ‘pitbull’ avı başlattı. Valiliklere genelge gönderen 3 bakanlık, pitbull ve benzeri yırtıcı köpeklerin toplanmasını, dövüştürülmemesini ve internet üzerinden satışının yasaklanmasını istedi

Sokak ortasında Pitbull saldırısına uğrayarak bedeni paramparça olan vatandaşların başvurusu üzerine “toplatma” kararı alan TBMM Dilekçe Komisyonu’nun üç bakanlığa gönderdiği “harekete geçin” talimatı sonuç verdi.
İçişleri Bakanlığı, valiliklere 7 Haziran’da gönderdiği genelgeyle pitbull başta olmak üzere, kanunen üretilmesi ve sahiplendirilmesi yasak olan hayvanların toplatılması, bulunduranlara ceza kesilmesi ve bu tür hayvanların internet üzerinden satışı ve dövüştürülmelerinin engellenmesi talimatı verdi.

Hekimler bilgilendirildi
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ise, Türk Veteriner Hekimleri Birliği’ne bağlı 51 oda başkanlığı ile Tarım İl müdürlüklerine genelge gönderek tüm muayenehane, poliklinik ve hayvan hastanelerinin TBMM’nin kararı doğrultusunda bilgilendirilmesi uyarısında bulundu.
Tarım Bakanlığı, pitbull ve benzeri hayvanların üretilip beslenemeyeceğine ilişkin uyarıların, veteriner hekimler ile petshop sahipleri ve hayvan üretim çiftliklerine tebliğ edildiğini kaydetti. Bakanlık kontrollerde yasağa aykırı davrananların cezalandırılacaklarını bildirdi.
 


3 bin 434 TL ceza kesin
Çevre ve Orman Bakanlığı da üniversiteler ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği’yle temasa geçerek, klinik ve hastanelere getirilen tehlikeli köpeklerin kimlik ve adres bilgilerinin kendilerine bildirilmesini istedi. Valiliklere de yazı gönderen Çevre ve Orman Bakanlığı, yırtıcı hayvanlara el konularak bakımevlerine teslim edilmesi, bu tür hayvan sahiplerine 3 bin 434 TL para cezası kesilmesi talimatı verdi.

Uygulamada sıkıntı vardı
TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Yahya Akman, şunları söyledi:
“Kanuni yasaklar olmasına rağmen uygulamada sıkıntılar vardı. Komisyonumuzun kararıyla bakanlıklar harekete geçti. Pitbull saldırısına uğrayan vatandaşların fotoğraflarını gördüğümde kanım donmuştu. Artık insanlara dehşet veren pitbull benzeri hayvanlar beslenmesine göz yumulmayacak.”

İşte tedbirler
Üç bakanlığın valilikler aracığıyla gerçekleştirdiği çalışmaya göre, pitbull gibi tehlikeli köpeklerin internet üzerinde satış, takas, reklam ve sahiplendirme ilanları tespit edilerek yasaklanacak. Yurtdışından getirilmeleri engellenecek.
Beslendiği belirlenen bu tür hayvanlar polis gücüyle toplanacak. Toplanan hayvanlar barınaklara alınarak kısırlaştırılacak. Bu hayvanların dövüştürülmesine fırsat verilmeyecek.

Ayrıca, tehlikeli köpekler ve yırtıcı köpekler hakkında mevzuatta yer alan hususlarla ilgili olarak, halkın ve köpek sahiplerinin bilinçlendirilmesi amacıyla 20 bin poster ve 30 bin adet broşür dağıtılması amacıyla valiliklere teslim edilecek.
 Hangi cinsler var?
Böylece, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. maddesinde tehlikeli olarak sıralanan Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro cinsi köpekler ve bu cinslerin melezlerinin üretimi, sahiplenilmesi, satışı, reklamı, dövüştürülmesi ve takası yasak olacak.

10 bin vahşi hayvan
Dilekçe Komisyonu, Yahya Akman başkanlığında gerçekleştirdiği çalışmada Türkiye’de 2 bini İstanbul’da olmak üzere yaklaşık 10 bin pitbull gibi vahşi hayvan bulunduğu tespiti yapmıştı. Bu hayvanların besleme ve dövüştürme dışında mafya tarafından çek-senet tahsilatında silah olarak kullanıldığının belirlenmesi üzerine TBMM, karar alarak ilgili bakanlıkları uyarmıştı. Kararda, “Tehlikeli hayvanlara el konulması, bu tür hayvan sahiplerine yaptırım uygulanması, bakanlıklar ve kurumlar arasındaki koordinasyon eksikliğinin giderilmesi, internet üzerinden tanıtım ve satışın yasaklanması, hayvan hastaneleri, hayvan çiftlikleri ve petshoplara sıkı denetim getirilmesi, halkın ve hayvan sahiplerinin bilgilendirilmesi” unsurları yer almıştı.

İngiltere’de yasak
- 19. yüzyılda İngiltere, İrlanda ve İskoçya’daki köpek yetiştiricilerinin, bulldog ve terrier cinsi köpekleri birleştirmesiyle, bulldog gibi güçlü ve atletik, terrier gibi oyuncu “Pitbull” cinsi köpekler ortaya çıktı.
- Bugün pitbull olarak anılan türe, “Amerikan Pitbull Terrier”, “Amerikan Staffordshire Terrier”, “Staffordshire Bull Terrier” ve “İngiliz Bull Terrier” cinsleri dahil ediliyor. Ölüm haberleriyle kötü bir şöhrete kavuşan pitbull’lar birçok ülkede yasaklanmış ya da kısıtlanmış durumda. – ABD, Kanada ve Avustralya’da bazı eyaletler pitbull yetiştirmeyi tamamen yasaklarken bazıları da dışarıda ağızlıkla gezdirilmelerini zorunlu kılıyor. İngiltere’de de “Tehlikeli Köpekler Yasası” ile yasaklanan cinsler arasında pitbull terrierler de bulunuyor. Danimarka ise pitbull’larla birlikte Sivas Kangal köpeğini de yasaklamıştı.

- ABD’de 2009’da toplam 30 kişi köpek saldırıları sonucunda öldü, bunların 10’u pitbull saldırısıydı. Son zamanlarda medyada yer alan ölümcül pitbull saldırılarından bazıları şunlar:

- ABD’nin Teksas eyaletinde, büyükannesine ait 2 pitbul köpeğin saldırısına uğrayan 7 aylık bebek öldü. (2009)
- California’da 60 yaşındaki bir adam, torunun iki pitbull köpeği tarafından parçalanarak öldürüldü. (2008)
- Yunanistan’ın Gümülcine kentinde bir pitbull köpeği 80 yaşındaki bir kadını boğazını parçalayarak öldürdü. (2008)
- Rusya’nın başkenti Moskova’da bir pitbul köpeği, beşiğindeki bebeği öldürdü. (2006)
- İsviçre’nin Zürih kenti yakınlarındaki Oberglatt’ta 6 yaşındaki bir Türk çocuk, pitbull terrier türü üç köpeğin saldırısında hayatını kaybetti. (2005)

Tehlikeli köpekler ve yırtıcı köpekler ( bunların en önemlisi pitbul köpekleri ve buna benzer yırtıcı ve saldırgan köpeklerdir.) yasaklanması kaynak olarak : milliyet.com.tr den alınmıştır.

En son ne zaman ilk kez bir şey yaptın?

“Gücünden şüphe edersen şüphelerine güç vermiş olursun."

SADECE İSTEMEK YETMEZ

Alis Harikalar Diyarında, kitabının yazarı Lewis Carrol, "Bazen daha
kahvaltı bile yapmadan önce, altı ayrı imkansız gibi görünen şeyi
yapabileceğime inanıyorum" diyordu bir yazısında.

Bugün henüz kahvaltı yapıp yapmadığını bilmiyorum ama, bırak altı imkansız
şeyi, bir imkansız şeyi yapabileceğine inanmakla başla.

Gerçekten inandığımızda imkansızı imkanlı kılarız. Her hücremizle, tüm
varlığımızla inandığımızda....YAPABİLİRİM deriz.

Gerçekten istiyorsan, istediğin her şeyi BAŞARABİLİRSİN.

Yürekten inandığında fiziksel olarak mümkün olabilecek her şeyi
yapabilirsin. Hatta bazen yeterli inanç olduğu takdirde fiziksel engeller
bile seni durduramaz.

Geçen aylarda gazetelerde yer alan bir haber vardı. Başarılı bir dağcı olan
genç adam dağa tırmanırken bir kaza geçirmiş ve kolu iki kaya arasına
sıkışıp kalmıştı. Genç adam öyle bir seçim yaptı ki, çoğumuz böyle bir şeyi
yapabileceğimizi hayal bile edemeyiz.

Genç adam, ya kolu kayalıkların arasında sıkışmış, ölene kadar orada asılı
kalacaktı ya da kendi kolunu keserek, kurtulmaya çalışacaktı.

O, kolunu feda ederek yaşamayı seçti. İnsanın kendi kolunu kampçılık
çakısıyla kesip koparması ne demektir?

Artık tek kolu olmayan adamın, dağa tırmanma günlerinin bittiğine karar
vermesi normaldir, değil mi? Bu genç adama göre değil.

O hala, YAPABİLİRİM diyor ve YAPIYOR.

Yapabileceğine dair içindeki inançla, şimdi protez kolla, tırmanmaya kaldığı
yerden devam ediyor.

Hepimizin yüreğinde tırmanmak istediği farklı farklı dağlar var. Ama sadece
istemek yetmiyor. Yapabileceğinize sarsılmaz bir şekilde inanmanız
gerekiyor.

Yapabileceğimizi BİLDİĞİMİZDE, yapmak hiç de zor değildir.

YAPABİLECEĞİMİ BİLİYORUM sözü, yapılacak şeyi zihnimizde normal bir şey
haline sokar.

Cesaretlerine hayranlık duyduğun insanlara sor. En zor şeyin bile yaparken
zor gelmediğini söylerler.

Blondin, dağcı genç adam ve daha nice diğerleri korkusuz muydu? Hayır.
Sadece korkuya rağmen adım atmayı seçmişlerdi.

En son ne zaman ilk kez bir şey yaptın?

Rado Dinle

Sohbet - Chat Yap
Uygulamayı çalıştırabilmeniz için Javanın herhangi bir sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Java indirmek için buraya tıklayın


Sbs Kaldırılıyor

Seviye Belirleme Sınavı’nı 6 ve 7’nci sınıflar için kaldıran Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 3-4 yıl içinde 8’inci sınıfta da sınavın kalkacağını açıkladı.

TÜRKİYE Özel Okullar Birliği Derneği’nin Antalya’da düzenlenen “Eğitim ve Beyin” başlıklı sempozyumuna katılan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Hürriyet’e 3-4 yıl sonra SBS’nin kalkacağı haberini verdi. Çubukçu, yabancı okulların öğrenci alımında kendi prosedürlerini uygulamaya devam edebileceğini söyledi:

Yabancı okullar kendileri belirler

“Anadolu liselerine tamamen dönüşme süreci var biliyorsunuz. Özellikle akademik liseler, yani yükseköğretime hazırlayan okulların hepsinin eğitim kalitesini eşit hale getirip yaygınlaştıracağız. Ayrıca sınavla öğrenci kabul etmelerine gerek kalmayacak. Yabancı okullar mevcut statülerini kurumlarına özel olarak düzenleyebilir. Zaten birçoğu şu anda da sınavsız öğrenci alabiliyor. Ya da isterse SBS’ye göre alıyor. Biz onların nasıl öğrenci alacaklarını belirlemiyoruz.”

Öğretmen adayları özel okula

Öte yandan Bakan Çubukçu, özel okullardaki öğrenci sayısının artırılmasının, öğretmen adaylarına yeni çalışma alanları yaratacağını söyledi. Kriz dönemlerinde özel okul öğrencilerinin azaldığını hatırlatarak, “2001 krizinden sonra öğrenci sayısı yüzde 16 azalmıştı. Bu öğrenci kaybı üç yılda geri alındı. Memnuniyetle belirtmeliyim ki iktidarımızın bütün yıllarında özel okullarımızdaki öğrenci sayısı artmıştır. Bu öğretim yılında özel okullarda 50 bin 853 öğretmen çalışmakta. Resmi okullarımızda 23 öğrenci için 1 öğretmen, özel okullarımızda 9 öğrenci için 1 öğretmen görev yapmakta. Özel okulların toplam öğrenci içindeki payı yüzde 3. Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 10’un üzerinde. Özel okulların payı arttıkça resmi okullardaki öğrenci yoğunluğu düşecek. Bu okullardaki öğrencilerin daha iyi hizmet alması sağlanacak” dedi. 2002’den bu yana toplam öğrenci sayısı yüzde 7.32, özel okullardaki öğrenci sayısı ise yüzde 109 arttı.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

KPSS Puan Hesaplama


Puanlar hesaplanırken sırasıyla;

G.Y - G.K. ve E.B. Testleri için adayın doğru cevaplarından yanlış cevap sayısının dörtte biri düşülerek ham puanlar bulunur. (Xi)

Ham Puanlara ait aritmetik ortalama () ve standart sapmalar(Sx) hesaplanır.

Adayın ham puanı ,aritmetik ortalama ve standart kayma kullanılarak standart puan hesaplanır.(T)T : Standart Puan

Xi : Adaya ait ham puan

: Teste ait aritmetik ortalama

Sx : Standart Sapma

Her test için bulunan standart puanlardan yine ASP ler hesaplanır.

KPSS10 puanı için Örnek ASP aşağıdadır. (Tüm puan türleri için ASP hesaplama aşağıda Tablo 1. de verilmiştir.)

KPSS10 için ASP = G.Y. Standart Paun*0.3 + G.K. Standart Paun*0.3 + E.B. Standart Paun*0.4


KPSS Puanı =ASP : Adayın ağırlıklı standart puanı

: Ağırlıklı standart puan dağılımına ilişkin aritmetik ortalama

S : Ağırlıklı standart puan dağılımına ilişkin standart kayma

B : ASP dağılımında en yüksek ASP

KPSS Gerekli Belgeler

1) SINAVA GİRİŞ VE KİMLİK BELGESİ: Bu belgenin üzerinde, adayın kimlik bilgileri ile sınav tarihi ve saati, sınava girilecek bina ve salon yazılı
olacaktır. 2007-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faksı ile gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır. Adaylar girdikleri her oturum için o oturuma ait Sınava Giriş ve Kimlik Belgesini Salon Başkanına teslim etmek zorundadırlar. Bu belge olmadan sınavın ilgili oturumuna veya diğer bir oturumun Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ile başka bir oturuma girmek mümkün değildir.

2) FOTOĞRAFLI VE ONAYLI ÖZEL KİMLİK BELGESİ: Sınava girebilmek için
2007-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinden başka, adayın kimliğini gösteren fotoğraflı ve soğuk damga ile onaylı bir belge (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb.) gerekmektedir.

3) BİR FOTOĞRAF: Sınavda salon görevlileri, 2007-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgenizdeki fotoğrafın sizi tanımada zorluk çıkardığı kanısına varabilirler. Bu durumda sınav görevlileri sizden, sizi kolaylıkla tanıtabilecek bir fotoğraf isteyebilirler. Bu amaçla, her adayın yanında kendini açık bir şekilde tanıtan kurallara uygun olarak çekilmiş bir fotoğraf bulundurması gereklidir. Her aday bu fotoğrafın arkasına mutlaka T.C. Kimlik Numarasını, adını ve soyadını yazmalıdır.

Sınava girerken yukarıda sözü edilen belgelerin yanı sıra şu araç ve gereçlerin de bulundurulması gerekir:
en az iki adet koyu siyah ve yumuşak (B2, B1 ya da HB) kurşunkalem, yumuşak, leke bırakmayan kaliteli bir silgi ve kalemtıraş Sınava gireceği her oturum için 2007-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinin aslı ile özel kimlik belgesini yanında bulundurmayan bir aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. Aday başı açık ve kılık kıyafeti ilgili mevzuata uygun bir şekilde gelmemişse sınava alınmayacaktır. Bu kurala uymayan adaylar sınava alınsa bile sınavları geçersiz
sayılacaktır.
Adayların sınav binasına cep telefonu ile girmeleri yasaktır. Bu nedenle adayların sınava gelirken cep telefonlarını yanlarında bulundurmamaları gerekir.

KPSS Genel Bilgi

18.03.2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile (Resmi Gazete: 03.05.2002 tarihli ve 24744 sayılı) yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik (Bundan sonra Yönetmelik olarak anılacaktır.) ve bu Yönetmelik uyarınca Devlet Personel Başkanlığı ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından hazırlanan 03.05.2002 tarihli Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar hükümlerine göre düzenlenmiştir.

Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı ile İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı, Askeri Adalet Teftiş Kurulları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 1. maddesinin 3. fıkrasında sayılanlar ile Devlet Senfoni Orkestraları ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçıları bu Yönetmeliğin kapsamı dışındadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.
a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik
sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,
b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki listelerde yer alan, genel ve katma bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacaklar içindir.
Yukarıda tanımlandığı gibi, A Grubu Kadrolar kamu kurum ve kuruluşlarına ait Müfettiş Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, Denetmen Yardımcılığı, Aday Meslek Memurluğu (Dışişleri Bakanlığı), Maiyet Memurluğu (Kaymakam Adaylığı) gibi kadrolardır.
Bu sınavın sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen kadrolarına yapılacak atamalarda da kullanılacaktır.

2007-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. A Grubu Kadrolar ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Kadrolarına başvurmayacak adayların 2007-KPSS’ye girmelerine gerek yoktur.

10-11 Temmuz 2004 tarihlerinde yapılan 2004-KPSS ve 01-02 Temmuz 2006 tarihlerinde yapılan 2006-KPSS/1 sonuçları 30 Haziran 2008 tarihine kadar geçerliliğini korumaktadır. Bu sınavlara girmiş A Grubu Kadrolar ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Kadrolarına başvuracak olan adaylar puanlarını yükseltmek istiyorlarsa 2007-KPSS’ye girebilirler. 02-03 Temmuz 2005 tarihlerinde yapılan 2005-KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) sonuçlarının geçerlilik süresinde herhangi bir uzatma söz konusu değildir. Bu nedenle, bu sınavın sonuçlarının gerek A grubu kadrolar ve gerekse öğretmen kadroları için 01 Temmuz 2007 tarihinden sonra kullanılması mümkün değildir.

2007-KPSS sadece lisans mezunları veya lisans mezunu olabilecek durumda olan adaylar için bu kılavuzda Tablo-1de gösterilen alanlarda yapılacaktır.

Adayların, Yönetmeliğin A Grubu olarak tanımladığı kadrolar için kamu kurum ve kuruluşlarına ve öğretmen kadroları için Milli Eğitim Bakanlığına başvurdukları tarihte mezun durumda olmaları şarttır.

2004-KPSS, 2006-KPSS/1 ve 2007-KPSS sonuçları da kullanılmak suretiyle hangi kurum ve kuruluşların A Grubu Kadrolar için giriş sınavı yapacağı veya bu sonuçlarla boş kadrolarına personel atayacağı henüz kesinleşmiş değildir. Her kurum ve kuruluşun atama yapacağı kadroları için kendi mevzuatı uyarınca farklı koşulları bulunmaktadır. Bu koşullar, genellikle mezun olunan lisans programları, puan türü, yabancı dil, yaş ve askerlik ile ilgilidir.

Yönetmelik kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşları, A Grubu Kadrolar için, yönetmeliklerine göre ya sadece KPSS sonuçlarını göz önünde tutarak doğrudan atama yapacaklar ya da KPSS sonuçlarına göre belirleyecekleri belli bir puan üzerinde puan almış adayları çağırarak giriş sınavlarını kendileriyapacaklar ve bu giriş sınavının sonuçlarına göre eleman alacaklardır. KPSS, doğrudan atama yapacak kamu kurum ve kuruluşları için bir seçme sınavı, giriş sınavı yapacak kamu kurum ve kuruluşları için ise bir eleme sınavıdır.

Kamu kurum ve kuruluşları, A Grubu Kadrolar için, 2007-KPSS’den sonra ayrı bir giriş sınavı yapmayacaklarsa adayların atanma için nasıl başvuracaklarını, giriş sınavı yapacaklarsa başvuruları nasıl alacaklarını, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartlar ile kendi özel mevzuatı gereğince arayacakları genel ve özel şartları ve KPSS puan türünü basın yoluyla verecekleri ilanlarla duyuracaklardır. Adaylar, kamu kurum ve kuruluşlarının eleman alımı öncesinde basın yoluyla Yönetmelik hükümlerine göre verecekleri ilanlarda geçerli koşulların duyurulacağını göz önünde tutmalıdır.

Wolfteam Hack

Arkadaşlar bu mesajımı wolfteam hack arayanlar için yazıyorum....

Güzelim oyunu mahvetmek yerine neden herkes normal, insanca, güzel, onurlu, profesyonel oynayamıyor diye düşündüm; Sonunda söyle bir karara vardım...

1: Hack kullanmayı isteyenlerin ilk hatası 'KURALLAR ÇİĞNENMEK İÇİNDİR' sözcüğü olabilir.
2: Oyunda çok iyi oynayamıyordur ve bu yüzdenrakiplerini böyle aşağılık bir şekilde altetme düşüncesinde olabilirler...
3: Canları sıkılmış olabilir...
4: ...
5: ...
Bunun gibi birçok sebep mutlaka vardır.

Arkadaşlar size söyleyeceğim açıklamayı dikkatle dinleyin,

Sen bu hack'ı kullanırsan bir süre sonra sıkılırsın, bıkarsın, oyun oynamak istemessin...
Unutma ki şu anda böyle bir şey yapman ilerideki karakterinin oluşmasında rol oynayacaktır...

Haydi gelin dürüstçe ve onurlu-gururlu bir şekilde wolfteam gibi muhteşem bir oyunu mahvetmeden hak ettiğimiz gibi oynayalım...

Kan Şekeri Kaç Olmalıdır ?

Diabet, kan şekerinin yükselmesiyle ortaya çıkar diyoruz. Kan şekeri değerleri normalde değerleri nasıl olmalıdır?
Normal bir kişide

Açlık kan şekeri: 100 mg veyâ daha düşük
2 saatlik tokluk kan şekeri: 140 mg veyâ daha düşük
olmalıdır. Diabetik demek için açlık kan şekeri 125 mg veyâ daha yüksek, tokluk kan şekeri ise 200 mg üzerindeki olmalıdır.

Açlık kan şekeri
Normal
100 mg veyâ altında
Bozulmuş glikoz toleransı (diabet adayı)
100-125 mg arasında
Diabetik
125 mg üzerinde
2 saatlik tokluk kan şekeri
Normal
140 mg altında
Bozulmuş glikoz toleransı (diabet adayı)
141-200 mg arasında
Diabetik
200 mg üzerinde

Geçici Dövme Yapılışı


Geçici dövme nasıl yapılır diyorsanız malzemeler ve yapılışı :
Malzemeler :
- oksijenli su
- hint kınası
- kürdan
- stabilo veya HB kalem
- aydınger kağıdı
- roll-on (koltuk altı kremi diye de bilinir. Yoksa su da olur)
- traş bıçağı
- ve tabiikine dövme deseni

önce malzememizi hazırlıyoruz. bunun için hint kınası ile oksijenli suyu karıştırıyoruz. Küçük bir kaba 2 çay kaşığı hint kınası koyup, üzerine oksijenli suyu dökerek kahve telvesi kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Kınanın kaliteli olması burada önem kazanıyor. Oksijenli su kınanın rengini siyaha dönüştürür ve kalıcılığını arttırır. Şimdi bir kurban bulmanız lazım. Çünkü bu kıvamı deneyeceksiniz tabi kendinizde de deneyebilirsiniz ama önce alttaki paragrafı bir okuyun Karışımın kıvamı için bazı şartların oluşmuş olması lazım :

- Kürdanla kolayca çizilebilir kıvamda olmalı.
- Tortu olmamalı
- kuruduktan sonra oluşan tortunun altında canlı bir renk oluşmalı
Şimdi deneğimizin eline, yüzüne yada koluna hazırladığımız karışımla kürdan vasıtasıyla bir kaç şekil çiziyor ve 2-3 saat kurumaya bırakıyoruz. Hiç bir şekilde buranın nemlenmesine veya ıslanmasına izin vermiyoruz. 2-3 saat sonra çizginin üzerinde oluşan tortuyu temizlediğimizde istediğimiz sonuç oluşmuşsa yapılış aşamasına geçebiliriz. Yok olmamışsa kına - oksijenli su kıvamındaki oranları değiştirerek istediğimiz sonuca ulaşana dek denemeler yaparak deneğimizi en az 1 hafta boyunca kurtulamayacağı çizikler içerisinde bırakıyoruz

 Yapılışı :

İstediğimiz motifin üzerine aydınger kağıdını yerleştirerek stabilo veya resim kalemiyle bir kopyasını çıkartıyoruz (eğer içi renkli ise sadece kenarları çizmeniz yeterli) daha sonra döğmenin yapılacağı bölgedeki tüm kılları ve ince tüyleri traş bıçağı ile temizliyoruz. Daha sonra buraya roll-on sürerek motimizin bu bölgeye iyice çıkmasını sağlıyoruz. Bundan sonrası tamamen sizin yeteneklerinize kalmış. Hazırladığınız kıvamı motifi belirginleştirecek şekilde bu bölgeye uyguluyoruz. Hiç bir şekilde en az 4 saat su ve nem ile temasının olmamasını sağlıyor ve havamızı atıyoruz.

Kolay gelsin

Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Sivilce, günümüzde en çok karşılaşılan cilt hastalıklarından biridir. Bu yağ bezlerinin iltihaplı hastalığı çoğunlukla 30 ila 35 yaşlarından sonra iyileşir. Ciltte sivilce meydana gelmesinde kozmetik ürünlerin kullanımına çok dikkat edilmesi gerekir. Kullanılan ürünler sivilceyi artırıcı nitelikte olmamalıdırlar.

Sivilceleri sıkmak doğru bir yöntem değildir,zira iz kalabilir, iltihaplanma yayılarak çoğaltabilir. Yine de sıkılmadan durulacak gibi değilse bunu çok dikkatli yapmakta gerekir. İlk olarak cilt buhara tutulmalıdır. Uygun bir kabın içine kaynar su dökün ve üzerine kuru ot ekleyin (papatya, aynı safa, nane ya da civanperçemi bitkilerinden birini seçin), yüzünüzü kabın üzerine yaklaştırın ve kafanızın üzerine havlu kapatın. 7-10 dak. böylece durun.Deriyi buhara tutma işlemi sona erdikten sonra sivilceyi çok dikkatli bir biçimde sıkın. Sivilceyi sıktığınız yeri alkol ile silin. Bir süre sonra gözenek sıkılaştırıcı maskeyi kullanabilirsiniz: yumurta akı, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tuz; hepsini çırpın, yüzünüze maske olarak uygulayıp yirmi beş dakika bekletin, daha sonra yıkayın. Ya da bir başka maske tarifi: Bir tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı maya, limon suyu, 1 tatlı kaşığı ılık su, hepsini iyice karıştırın, yüzünüze sürün, 20-25 dak. beklettikten sonra yıkayın.

Yağlı ciltler alkol içeren losyonla ya da karışımla günde bir iki defa silinmelidir. Bunu özellikle işten eve geldiğiniz vakit yapmaya özen gösterin.
Haftada 1 defa tuz ile tedavi edin. Banyodan sonra, pamuğu tuza batırın daha sonra yüzünüzü dairesel hareketlerle silin. Yüzünüzü iyice yıkayın.

Sivilce tedavisi komplike bir biçimde gerçekleştirilmelidir, haricen kullanılan ürünler olduğu gibi, bazı ürünleri de dahilen kullanmalısınız.

Aklınızda Bulunsun

■ Sivilceleri kesinlikle sıkmayın. Yüzünüzde istenmeyen izler kalabilir.
■ Fondöteni mümkün olduğu kadar az kullanın. Fondöten derinin hava almasını önler.
■ Günde 2 defa yüzünüzü temizleme sütü ile silin.
■ Haftada 3 defa yüzünüzü ılık su ve limon suyu ile karıştırdığınız solüsyon ile temizleyin. Birkaç dakika kurumasını bekleyin. Ilık su ile yıkayın.
■ Daha derinlemesine bir temizlik için çamur maskesini deneyin. Haftada bir – iki defa uygulayacağınız maske, sivilcelerden kurtulmanıza yardıma olacaktır. Maskeyi hazırlarken 1 çay kaşığı kil ile 1 bardak suyu karıştırın. İnce bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Msn Kapatma

Arkadaslar buyrun size 3 adımda msn nasıl kapatacağınızı anlatacağım:

Adım 1: Buraya tıklayınız ve aşağıdaki gibi yere gidiniz...

Adım 2: ID-Parolanı yaz giriş yap...


Adım 3: Aşağıda gösterdiğim yere tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz...


13 Ağustos 2011 Cumartesi

Türkçe Blog Kurma Siteleri

Hepimizin de bildiği üzere artık blog siteleri oldukça çoğalmaya başladı... Bu çoğalışa en önemli desteği bu blogların ücretsiz olmasıdır... 

Aslında düşünsenize: Size ait, kişisel, istediğinizide önemli bilgileri yayınlayabileceğinizi, istediğinizde içinizi dökebileceğiniz, istediğinizi belirli sınırlar dahilinde belirtebileceğiniz, para kazanabileceğiniz bir yerinizin olması bana fena fikir gibi gelmiyor.. 

O halde buyrun size türkçe blog siteleri: 


Google Translate Hakkında Açıklama

Arkadaşlar hepimizin de bildiği üzere cümle çeviri, metin çeviri, kelime çeviri, sözlük gibi işlevlerde birçok gerek program gerekse internet sayfası bulunmaktadır...

Şimdi ben sizlere bu işi profesyonelce yapan bir internet sayfası açıklayacağım;

Hem de ücretsiz - reklamsız - hızlı bir şekilde gerek tek kelimelik gerekse sayfalarca metinleri bir anda çeviren GOOGLE TRANSLATE ile tanıştırmak istiyorum...


NOT: Resmi daha rahat görmek için resimin üstüne tıklayınız...

Görmüş olduğunuz gibi google translate Dil Algılama özelliği ile insanlara büyük kolaylık sağlıyor... 

Logo Maker - Web Siten İçin Ücretsiz Logo Yap !

Arkadaşlar şimdi size vereceğim link sayesinde web siteniz için onlarca logo yazırlayacaksınız...  Bu hazırlayacağınız logoları gerek  html gerekse siğer kodlarını rahatca web sitenizin istenilen yerlerine koyabilmektesiniz... 


Hem de bunca şey ücretsiz...

Buyrun Free Logo Maker 

 


Kilo Verme - Göbek Eritme İpuçları

Göbek eritmek için diyet ve egzersizler


Vucudumuzda en zor çaliştirilan kaslardan biri karın kasıdır.Onun için kadinlarda ve erkeklerde göbek yağlari oluşur.Bunlari eritmek te zordur.Ancak çeşitli diyet ve egzersizlerle göbeğinizi eritebilirsiniz..Şimdi size göbeğinizi eritmek için diyet listesi veriyorum..

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali

Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk derişiz, bol rokalı yeşil salata taze soğanlı.
Arasaat 15.00: 3-4 yulaflı bisküvi
Arasaat 17.30: 1 adet yeşil elma.

Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye az yağlı, 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.
Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek.


Göbek eritmek içinde çeşitli egzersizler yapabilirsiniz..Mekik hareketi


Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket
Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.
Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır

Free-Bedava Hosting Veren Siteler

Blogumuz Açılmıştır...

Arkadaşlar merhabalar,


Blogumuz şu an itibari ile açılmıştır...


***Blogumuzun Amacı


Arkadaşlar blogumuzun amacı genel olarak internette açıklanması gereken konu, program, yazı, bilgi, resim, video vb. birçok içeriğin açıklamalarını yayınlamaktır...


Merak ettiğiniz, açıklanmasını istediğiniz, öürenmek istediğiniz gerek internet gerekse reel hayat ile ilgili bütün sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz...


***Blogumuzun Kitlesi


Blogumuz oldukça geniş bir kitleye hitaben buradadır...

Yayınlayacağımız konular insanları gerek sanal dünyada gerekse reel dünyada uyarıcı rolü ve bilgilendirici rolu oldukça yüksek olacaktır...


NOT: Unutmayın ! Burası sizin anlayamadığınız, kavrayamadığınız konuları açıklamak için var...

Bizlere Güvenebilirsiniz...